FitPAWS, czyli fitness dla psów

FitPAWS jest dość nowatorską formą aktywności dla psów, która jednak zyskuje coraz większe zainteresowanie ze strony właścicieli czworonogów. Założenia fitnessu dla psów to przede wszystkim profilaktyka, ale także rehabilitacja po już przebytych urazach i chorobach.

Kiedy warto wykorzystać FitPAWS?

Filozofia FitPAWS to przede wszystkim poprawienie u psa świadomości jego ciała. Zwierzak po zajęciach będzie lepiej panował na swoją fizjologią, dlatego zmniejszy się również ryzyko kontuzji. Tego rodzaju zajęcia pomagają w poprawie ruchomości oraz wytrzymałości układu mięśniowego i kostnego, a także pośrednio wpływają na działanie układu oddechowego, immunologicznego i nerwowego.

Podczas zajęć FitPAWS wykorzystuje się specjalny sprzęt przygotowany z myślą o psach. Są to dyski, piłki typu donut i peanut oraz piłki okrągłe. W trakcie zajęć powoli oswaja się zwierzę z balansowaniem swoim ciałem, wspierając jego prawidłową postawę. W celu przekonania czworonoga do wykonywania ćwiczeń wykorzystuje się jego ulubione przysmaki, nagradzając go za każdy postęp. Brak stabilności w trakcie wchodzenia na poszczególne przyrządy sprawia, że pies musi zaangażować różne partie mięśni, także głębokie. Dzięki temu wzmacniają się i są lepiej przygotowane do codziennych wyzwań w trakcie aktywności fizycznej.

Wybierając zajęcia psiego fitnessu pod okiem profesjonalistów, zyskujesz pewność, że proponowane zestawy ćwiczeń oraz ich wykonywanie są jak najbardziej prawidłowe i przyczyniają się do poprawy zdrowia zwierzęcia. To także dobra forma wspólnej aktywności, która zacieśnia więź pomiędzy czworonogiem i jego właścicielem.