Magnetoterapia dla psa

Magnetoterapia dla psa

Magnetoterapia dla psa jest jedną z form rehabilitacji zwierząt ze schorzeniami neurologicznymi i narządów ruchu. Polega ona na wykorzystaniu pola magnetycznego emitowanego w niskiej częstotliwości, co jest już od dawna stosowane w przypadku leczniczych zabiegów dla ludzi. Magnetoterapia obecnie wchodzi w skład podstawowych zabiegów fizjoterapii dla zwierząt, przede wszystkim psów.

Długość pojedynczej sesji terapeutycznej w salonie PUPILON wynosi 30 minut. Przez pierwszych pięć dni zabieg wykonujemy codziennie, następne zabiegi co 2-3 dzień. Średnio wykonuje się 10 – 15 zabiegów, aby dało to zauważalny efekt.

Dla jakich psów zalecana jest magnetoterapia?

Magnetoterapię dla psa wykorzystuje się w leczeniu długotrwałych dolegliwości bólowych i stanów zapalnych, a także przy terapii antyobrzękowej. Dzięki niej pojawia się pożądane rozluźnienie mięśni i ich rozkurczenie. Te liczne zalety sprawiają, że taka forma rehabilitacji psów jest właściwa przy leczeniu ran pooperacyjnych, po urazach kostno-stawowych, chorobach dermatologicznych, chorobach układu krążenia itp. Stosuje się ją nie tylko przy objawach somatycznych, ale również w celu rozluźnienia zwierząt spiętych, przemęczonych, z problemami behawioralnymi. Czworonożny pacjent nie odczuwa żadnych negatywnych skutków działania pola magnetycznego, zabieg jest w pełni bezbolesny i może być wykonywany także w przypadku psów z gęstą okrywą włosową, z łapami w gipsie, opatrunkami etc.

Magnetoterapia dla psów stosowana jest najczęściej w połączeniu z innymi rodzajami terapii, także farmakoterapii. Połączenie ze sobą różnych typów działań rehabilitacyjnych pozwala na szybszy powrót zwierzęcia do zdrowia i pełnej sprawności.